Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Азартні ігри активують систему винагород в мозку, чим вивільняють дофамін – гормон, що викликає відчуття задоволення. Крім того, не лише перемоги захоплюють гравців. Навіть програш може спонукати людину продовжувати грати, у надії "відігратися". Як розпізнати, коли звичайне захоплення переростає в ігрову залежність.
Ігрова залежність
Ігрова залежність (лудоманія) — це розлад поведінки, що характеризується неконтрольованим потягом до азартних ігор, який призводить до негативних наслідків у різних сферах життя людини.
Ігрова залежність офіційно визнана психічним розладом. Всесвітня організація охорони здоров'я включила її до міжнародного класифікатора МКХ-11. Щоб встановити діагноз, фахівці орієнтуються на три головні критерії:
Американська психіатрична асоціація також визначає ігрову залежність як стійку або повторювану пристрасть до азартних ігор, яка призводить до суттєвого психологічного дискомфорту або порушень у повсякденному житті.
Фахівці з "Клініки Мейо" виділяють низку характерних симптомів лудоманії:
Дослідження свідчать, що люди з імпульсивною поведінкою або психологічними труднощами, зокрема депресією, тривожними розладами чи алкогольною залежністю, особливо вразливі до лудоманії.
В Україні ліцензійні представники бізнесу згідно з законом інтегрували Responsible gambling, де гравець на початковому етапі сам обмежує себе, тим самим зменшує власні ризики лудоманії. Це якісно виділяє легальних представників грального бізнесу від нелегальних, у яких немає цього інструменту.
На основі анкети Американської психіатричної асоціації Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) створила онлайн-тест із 9 запитань, щоб оцінити ймовірність наявності залежності. Втім, варто пам’ятати, що такий тест не є офіційним медичним діагнозом. Виявити лудоманію та призначити відповідне лікування може лише кваліфікований фахівець.
Якщо у вас, або ваших рідних та знайомих виникли проблеми з ігровою залежністю, ви можете зателефонувати на гарячі лінії допомоги:
Раніше портал "Коментарі" повідомляв про лудоманію в Україні.
Також "Коментарі" писали про психологію азартних ігор.
Новини