Рубрики
МЕНЮ
Черновалова Кристина
Наслідки кримінальних розслідувань у сфері лотерей та азартних ігор в Україні обговорюються широко вже кілька місяців, але значні зрушення відбулись лише нещодавно. Лотерейні оператори, які де-факто організовували азартні ігри, оминули законодавчі вимоги, використовуючи правові прогалини, що дозволяли їм вести діяльність практично без перешкод, іноді прямо під носом у правоохоронних органів. Про це заявила Вікторія Закревська, заступниця голови Ukrainian Gambling Council із комунікаційних питань.
Лотерейні оператори в Україні маскували азартні ігри
“Ситуація з оподаткуванням компаній-організаторів ринку азартних ігор із самого початку повернення гемблінгу в легальне правове поле, у другій половині 2020 року, розглядалась вкрай тенденційно. Майже всі, хто переймавсь питанням оподаткування, тобто – члени парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, учасники різних ТСК Ради, що "шукали гроші" для наповнення державного бюджету, чиновники Мінфіну, представники ЗМІ тощо – завжди звертали увагу лише на діяльність ліцензованих організаторів гемблінгу і залишали поза увагою роботу операторів лотерей”, — зазначила Вікторія.
За матеріалами, отриманими від КРАІЛ, БЕБ ініціювало блокування доступу до сайтів лотерейних операторів, де раніше можна було знайти будь-яку азартну гру.
Після рейдів і перевірок, виявилося, що низка відомих компаній-операторів державних лотерей використовувала свої легальні сайти для проведення незаконних азартних ігор. За словами Закревської, такі дії є явною зловживанням довірою та маніпуляцією законодавчою базою.
“Якби не БЕБ, мабуть багато хто і замовчував би нелегальну діяльність операторів лотерей із організації азартних ігор! Часто подібні "активності" залишаються поза увагою через брак контролю або недостатню обізнаність громадськості. І лише надзвичайна активність правоохоронців примушує ЗМІ та політиків звернути увагу на роботу нелегалів”, — наголосила Закревська
Новини